Częste pytania

1. Promohome – pytania ogólne

Czym różni się Promohome od agencji nieruchomości?

Promohome to profesjonalny marketing nieruchomości. Nasz zakres działań obejmuje najważniejszą część działania agencji nieruchomości – przygotowanie ogłoszenia i dotarcie z nim do jak największej liczby zainteresowanych. Nie uznajemy jednak mechanizmu „prowizji” oraz pozwalamy właścicielowi mieszkania bezpośrednio kontaktować się z potencjalnymi klientami.

Moje mieszkanie to nie penthouse. Czy warto skorzystać z usług Promohome?

Jak najbardziej! Promocja nieruchomości w internecie polega przede wszystkim na umiejętnym wyeksponowaniu oferty, oraz możliwości wyróżnienia się na tle innych ofert o zbliżonej cenie i lokalizacji.

Dlaczego Wasze usługi są tak tanie w porównaniu z agencjami nieruchomości?

Naszym założeniem jest oferowanie konkretnych usług za określone wynagrodzenie. Wyręczamy właściciela w działaniach które wymagają określonych umiejętności, wiedzy i czasu. Nie angażujemy się w umawianie spotkań, wizyty z klientami i przekazywanie mieszkania. Dzięki temu zatrudniamy mniej osób, ograniczamy koszty związane z utrzymaniem dużego biura z witryną w centrum miasta, samochodami firmowymi oraz unikamy wielu mniejszych opłat i komplikacji. Dzięki temu możemy utrzymywać niskie ceny i wysoką jakość usług.

Czy stosunkowo niskie i płatne z góry wynagrodzenie nie powoduje, że jesteście mniej skuteczni od liczącej na prowizję agencji?

Nie. Chociaż na marketingu i promocji znamy się doskonale, to jesteśmy przekonani, że zadowoleni klienci i ich polecenia to najbardziej skuteczna promocja, gwarantująca także stabilny rozwój biznesu.

Oferujecie swoje usługi w całej Polsce czy działacie tylko lokalnie?

Aktualnie nasze usługi dostępne są na terenie Warszawy oraz Krakowa. Jeśli jesteś zainteresowany, a Twoje mieszkanie znajduje się w innym mieście, koniecznie daj nam znać – planujemy rozszerzenie działalności.

2. Publikacja i marketing

Ile czasu zajmuje przygotowanie oferty?

Oferta jest gotowa do 2 dni roboczych po wykonaniu zdjęć – w tym czasie przygotujemy opis oraz obrobimy zdjęcia. W przypadku braku wcześniejszej wpłaty, publikacja nastąpi niezwłocznie po jej zaksięgowaniu.

Przez jaki czas trwa publikacja ogłoszenia na portalach?

Okres publikacji na portalach to 30 dni. W razie potrzeby może zostać przedłużony za dodatkową opłatą, zgodną z cennikiem.

Na jakich portalach pokaże się moja oferta?

Oferty publikujemy na 21 najważniejszych portalach ogłoszeniowych. Pełna lista dostępna jest tutaj

Na czym polega „aktywna promocja”?

Aktywna promocja polega na wykorzystaniu narzędzi poszczególnych portali, które pozwalają wyróżnić ogłoszenie, zapewniając zwiększenie widzialności i ilości wyświetleń.

Czy mogę edytować ogłoszenie po jego publikacji?

Tak, możliwa jest edycja ogłoszenia (zmiana opisu, zdjęć, ceny, etc.) po opublikowaniu. Edycja nic nie kosztuje, wystarczy się z nami skontaktować.

3. Fotografia

Jak przygotować nieruchomość do zdjęć?

Przygotowanie mieszkania, które jest zamieszkane to bardzo ważna rzecz – przygotowaliśmy mały przewodnik dostępny tutaj. W przypadku niezamieszkanej nieruchomości: jeśli będzie czyste, a oświetlenie sprawne, to o dobry efekt jesteśmy spokojni.

Ile czasu trwa sesja fotograficzna i iloma zdjęciami owocuje?

Sesja zajmuje zazwyczaj od 20 minut do godziny. Oczywiście małe mieszkanie typu studio to znacznie krótsza sesja niż w przypadku domu z ogrodem. Ilość zdjęć zależy od wybranego pakietu. Pakiet standard to 8 zdjęć, plus – 12 zdjęć, a pro – co najmniej 18 zdjęć. Jeśli w zamówieniu zaznaczyłeś pakiet standard, a po sesji okaże się że mamy 12 zdjęć, które Ci się podobają – nie ma problemu, możemy wprowadzić korektę do zamówienia.

Czy otrzymam zrobione przez Was zdjęcia?

Domyślnie każdy klient otrzymuje zdjęcia w formie elektronicznej jako pliki .jpg o rozdzielczości 1500×1000 pikseli, z umieszczonym w narożniku znakiem wodnym Promohome. Istnieje możliwość odkupienia zdjęć w pełnej rozdzielczości i bez znaku wodnego.

Chwalicie się swoim doświadczeniem w fotografowaniu nieruchomości. Czy umiecie poprzeć to konkretnymi informacjami lub liczbami?

Przez ostatnie 3 lata sfotografowaliśmy ok. 2 500 nieruchomości wszystkich rodzajów: od kawalerek, przez penthousy po podmiejskie rezydencje, jak również liczne lokale usługowe, komercyjne i biura. Średnio daje to 2 nieruchomości dziennie, tak więc nie wypadamy z formy. Spośród wielu fotografów wnętrz wyróżnia nas umiejętność robienia estetycznych i bardzo dobrych technicznie zdjęć w niespotykanie szybkim tempie.

Wszystkie zdjęcia na tej stronie są naszego autorstwa, podobnie jak przykładowe realizacje.

Czy fotografujecie także mieszkania do innych celów niż ogłoszenia?

Tak. Fotografujemy także mieszkania pod kątem portali najmów krótkoterminowych (booking.com, airbnb.com), dla architektów, deweloperów, agencji nieruchomości, designerów… i wielu innych.